به قلم دامنه. در مدرسه‌ی سلیمانی» (۱۸) به نام خدا. سلام. شهید حاج قاسم سلیمانی در آخرین مأموریت الهی‌اش وقتی از بیروت خارج می‌شود، دوستان به نوعی به او می‌گویند ڪه شما به بغداد نروید. سردار می‌گوید: من دارم به مَقتَل [شهادتگاه، قتلگاه] خودم می‌روم». (منبع)

شهید سپهبد قاسم سلیمانی و سید حسن نصرالله

نڪته‌ی نیمه‌تشریحی: زندگی، مقدمه‌ای بسیارزیبا برای آخرت است، هرچه طولانی‌تر، بهتر. هرچه معنوی‌تر و مینویی‌تر، پذیرنده‌تر. تنها مقدمه‌ایی بر ڪتاب حیات آدمی، ڪه انسان آن را همی دوست می‌دارد. همی. حتی حاضر نمی‌شود تمام شود تا وارد متن ڪتاب و گفتارهای آن و پایانش شود. شاید به همین علت باشد رسول خدا (ص) دنیای زیبای خدا را به مزرعه» تشبیه ڪرده‌اند، ڪه در آن هم باید ڪار ڪرد، هم باید ڪاشت، هم باید برداشت و هم باید لذت بُرد. اما گاه انسان آنچنان والِه و والا می‌گردد ڪه رفتن را بر ماندن بیشتر می‌خواهد.

این حالت ڪه گاه انسان از لحظه‌های مرگ» خود مطلع و آگاه می‌شود، قابل انڪار نیست. من این حالت را همان دل‌آگاهی و پیش‌آگاهی می‌دانم ڪه برای هر یڪ از ما در پهنه‌ی زندگی بر سرِ حتی پیش‌وپا افتاده‌ترین موضوعات پیش می‌آید. مثلاً در محاورت محلی می‌گوییم: دلم بِرات» ڪرد ڪه فلانی می‌آید. یعنی دل من آگاه شد. یا می‌گویند: مِه دل مِره خَوِر هِداهه.»: یعنی دل من به من خبر داده.

بنابراین من دارم به مَقتل خودم می‌روم» در زبان حاج قاسم، مصداق روشن همان دل‌آگاهی و پیش‌آگاهی‌ست. این از قدرت‌های درونی و پوشیده‌ی آدمی‌ست. اللهُ اعلَم: خدا بهتر می‌داند.

در مدرسه‌ی سلیمانی» (۱۹)

در باب دخالت در انتخابات هم شهید سلیمانی طبق وصیت نامه حضرت امام که پاسداران را از دخالت له یا علیه کاندیداها منع کرده، عمل می کرد. برای مثال در سال 76 که انتخابات ریاست جمهوری بود، نماینده ولی فقیه در سپاه به رغم اعلام رسمی مواضع ی سپاه مبنی بر عدم دخالت له یا علیه کاندیداهای ریاست جمهوری خود ایشان گفته خویش را نقض و در سخنانی در نیروی مقاومت گفت، باید از آقای ناطق نوری حمایت کنیم». این گفته ایشان را به صورت دست نوشته به سراسر سپاه ابلاغ کردند.

سنگ قبر شهید سلیمانی با عبارت بی اَلقاب سرباز قاسم سلیمانی» که به این عنوان ساده» وصیت کرد

شهید حاج قاسم سلیمانی در لشکر 41 ثارالله در صبح گاه نظامی سخنرانی کرد و در یک دست وصیت نامه امام و در دست دیگر این نامه را گرفت و اظهار داشت که نمایندگی ولی فقیه گفته است سپاهیان به آقای ناطق نوری رای دهند اما امام در وصیت نامه خود تاکید کرده که پاسداران در امر انتخابات دخالت نکنند. بعد خود ایشان سوال می کند که حالا ما باید کدام یک را انتخاب کنیم؟ سپس خودش پاسخ می دهد که ما باید به وصیت نامه امام عمل کنیم. (منبع)

نصرالله جهانشاهی» راننده‌ی حاج قاسم تعریف می‌کند: یکی از پسرهای حاج قاسم بیمار شد و حاجی در مأموریت قرارگاه قدس بود، نتوانست بالای سر پسرش باشد و پسرش هم در اثر بیماری در بیمارستان فوت شد. حتی حاجی بالای سر پدر و مادرش هم در زمانی که در بستر بودند، نتوانست برسد و بعد از فوت آنها رسید» (منبع)

مثل حضرت خدیجه پیدا نخواهد شد

خبر فردِ فاسق باید بررسی و تحقیق شود

در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۸)

در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۷)

در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۶)

در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۱۰)

در «مدرسه‌ی سلیمانی» (۹)

ڪه ,  ,هم ,قاسم ,سلیمانی ,نامه ,وصیت نامه ,هم باید ,حاج قاسم ,و در ,قاسم سلیمانی

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

arenaprojec مرا دوست بدار اندک ولي طولاني سیروان پرس موسسه قرآنی شیفتگان وحی استان قم نمایندگی سلمان فارسی همسفران دانلود کتاب درسی پرشین موزیک , دانلود موزیک جدید lope دانلود سرا دانلود سرا